Zakończenie Roku Szkolnego 2016/17

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17


23 czerwca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Myślicach żegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, Pan Dyrektor oraz Wójt Marek Turlej. Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie klasa VI zaprezentowała przygotowane wraz z wychowawcą przedstawienie. Po udzieleniu głosu Panu Dyrektorowi nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz innych nagród dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w konkursach. Podczas uroczystości społeczność szkolna pożegnała odchodzącą na emeryturę Panią Janinę Michałko.

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego 2016/17

Papier Czerpany

PAPIER CZERPANY - WARSZTATY EKOLOGICZNE

W dniu 22 czerwca uczniowie klasy V brali udział w warsztatach papieru czerpanego, które prowadziła Pani Alina Rodziewicz – kierownik dydaktyczny  Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie. Każdy uczeń po wysłuchaniu instrukcji produkował własny arkusz papieru. Głównym surowcem była makulatura. Powstały papier uczniowie  ozdobili, wtopione zostały ususzone kwiaty a niektórzy ułożyli wręcz kompozycje kwiatowe. Dzięki tym zajęciom  mogliśmy zapoznać się z dawną sztuką wytwarzania papieru.

Czytaj więcej: Papier Czerpany

Wycieczka Gdańsk

WYCIECZKA DO GDAŃSKA


Dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy Starszaków oraz dzieci z klas I-III wybrały się 9 czerwca 2017 na wycieczkę do Gdańska. Od rana uczestnikom wycieczki dopisywała dobra pogoda oraz świetne humory. Po dotarciu do Gdańska pierwszym miejscem, które dzieci odwiedziły był park rozrywki Loopy’s World, czyli miejsce gdzie można się bawić do woli. Do dyspozycji dzieci miały m.in. zjeżdżalnie, trampoliny, tunele, tory przeszkód, baseny z piłkami oraz miały możliwość przejechania się kolejką lub gokartami. Jest to więc miejsce, gdzie nie ma mowy o nudzie.

Czytaj więcej: Wycieczka Gdańsk

Dzień Mamy Przedszkole

DZIEŃ MAMY I TATY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH


31 maja 2017 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły u siebie swoich rodziców, bo tego właśnie dnia przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci z grupy Maluchów zaśpiewały oraz zatańczyły, zaś z grupy Starszaków przygotowały program artystyczny. Przedstawienie opowiadało o dzieciach, dla których rodzice mają czas, ale i pokazywało również dzieci, którym rodzice poświęcają mało czasu. Zakończone było ono następującą puentą: „Każde dziecko, któremu mama i tata czas poświęcają, z którym się bawią i któremu pomagają, jest radosne i szczęśliwe i wszystko dla niego jest możliwe!”. Nie obyło się również bez wierszyków z życzeniami a także piosenek, a na koniec dzieci wręczyły rodzicom laurki i upominki. Na twarzach rodziców malowało się wzruszenie, a jednocześnie radość i duma z występów dzieci oraz ofiarowanych i wykonanych od serca prezentów.

Czytaj więcej: Dzień Mamy Przedszkole


Dzisiaj jest: Wtorek
20 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław, Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz, Ruprecht, Wasyl,
Wincenty

Do końca roku zostało 287 dni.
Zodiak: Ryba