Wyjazd do Buczyńca

WYJAZD DO BUCZYŃCA

W ostatnią środę tego roku szkolnego uczniowie klas IV-VII wybrały się na wycieczkę do Buczyńca. Mimo, że miejscowość leży tak niedaleko od naszej szkoły mało kto miał okazję tam wcześniej być. Niewielu wiedziało, że tak blisko znajduje się unikatowy na skalę światową zabytek techniki.

Czytaj więcej: Wyjazd do Buczyńca

Piknik w Przezmarku

PIKNIK NAD JEZIOREM W PRZEZMARKU


Dnia 13 czerwca 2018 uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Myślicach oraz uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu spotkali się nad jeziorem Mołtawa Wielka w Przezmarku na wspólnym pikniku. Spotkanie to zorganizował  Dyrektor Gimnazjum w Przezmarku – Pan Marek Makowski. Była to forma nagrody, na którą zapracowali sobie uczniowie zbierając w okresie jesiennym karmę dla zwierząt leśnych.

Czytaj więcej: Piknik w Przezmarku

Dzień Dziecka 2018

DZIEŃ DZIECKA 2018


Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca. W naszej szkole dzień ten obchodzony był dnia 30 maja 2018 roku. Wspólnie zebraliśmy się na holu głównym szkoły, skąd razem wyruszyliśmy autobusami do Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu, gdzie zaproszone zostały, także inne dzieci z całej naszej gminy. Na miejscu czekały na nas same atrakcje. Można było korzystać z wielu przygotowanych na ten dzień zabaw, a w trakcie nich posilić się kiełbaską z grilla. Pogoda dopisała więc ku naszemu zdziwieniu z ogromnego węża lała się woda, która pomagała ochłodzić się między kolejnymi etapami zabawy. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni ale bardzo radośni. Dzień był bardzo wyjątkowy! Z pewnością zapamiętamy go jeszcze przez bardzo długi czas. Szkoda też, że kolejny Dzień Dziecka dopiero w przyszłym roku!!

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2018

Dzień Matki 2018

DZIEŃ MATKI 2018


Dnia 29 maja 2018 roku w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość Dnia Matki.Z tej okazji uczniowie klas I-III zaprosiły swoje ukochane mamy, aby obejrzały przygotowany na ten szczególny czas apel  oraz przedstawienie pt. „Kopciuszek”, które wystawiła klasa IV pod czujnym okiem swojej wychowawczyni. Po skończonym przekazie słowno-muzycznym uczniowie skierowali się w stronę swoich mam, by zafundować im mnóstwo szczerych życzeń oraz wręczyć własnoręcznie wykonane kolorowe laurki. Uczniowie byli dumni, że w tak piękny sposób mogli podziękować za wszystko co mamy zrobiły, robią i nadal będą robić dla swoich pociech. Na twarzach mam nie zabrakło też łez szczęścia z tego powodu. Po zakończeniu wszystkie nasze mamy spotkały się na miłej pogawędce przy ciasteczku i kawce. Dzień ten był bardzo miły i wesoły dla wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Dzień Matki 2018


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec