Ślubowanie 2018

ŚLUBOWANIE 2018

Zaprzyjaźnić się z książkami,

Dumą swojej szkoły być,

Ze wszystkimi pierwszakami

ŚLUBUJEMY DZIŚ!”


12 października 2018 r. w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. To właśnie tego dnia dzieci z klasy pierwszej zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Myślicach. Złożyły ślubowanie i zostały pasowane uroczyście przez Dyrektora Szkoły, Pana Sławomira Barnika, na uczniów.

Czytaj więcej: Ślubowanie 2018

Obchody Dnia Głośnego Czytania

OBCHODY DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA


W dniu 18 października klasy II i III naszej szkoły wraz z P. Beatą Tumkiewicz, P. Ewą Gorczyca oraz P. Małgorzatą Lewandowską przystąpiły do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem projektu  jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów, a także motywowanie dzieci do codziennego czytania i rozbudzania pasji do lektury, przy wykorzystaniu książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.Pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ważną funkcję w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Czytaj więcej: Obchody Dnia Głośnego Czytania

Spacer po lesie

SPACER PO LESIE


Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku szkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miał służyć spacer w piękny słoneczny dzień, na który wybrali się uczniowie klasy II.

Czytaj więcej: Spacer po lesie 

Policja w klasie pierwszej

SPOTKANIE PIERWSZAKÓW Z POLICJĄ


13 września 2018r. odwiedził pierwszą klasę  nasz dzielnicowy st. asp Adam Grzebyk. Uczniowie poznali najważniejsze zagadnienia dotyczące pracy policjanta i obowiązków dzielnicowego. Najmłodsi z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali krótkiej pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera.

Czytaj więcej: Policja w klasie pierwszej


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Emanuel, Manuela, Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor, Tworzymir

Do końca roku zostało 281 dni.
Zodiak: Baran