WIGILIA 2017

WIGILIA 2017


Wigilijne spotkanie w Gimnazjum Publicznym im. Zygmunta Steinborn w Przezmarku

 

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Myślicach to również jedna wielka rodzina. Dlatego w tym roku spotykaliśmy się wszyscy razem  wraz z zaproszonymi gośćmi oraz ościennymi szkołami  przy wspólnej wigilii 22 grudnia 2017 roku w Gimnazjum Publicznym w Przezmarku. Przed wspólnym wyjazdem w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę.

Czytaj więcej: WIGILIA 2017

Lekcja Kodowania

LEKCJA KODOWANIA


W klasach I i II 14 grudnia 2017 w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej odbyła się godzina kodowania. Celem Godziny Kodowania jest pokazanie ogromnej roli informatyki we współczesnym świecie i zainspirowanie uczniów do nauki podstaw programowania.

Czytaj więcej: Lekcja Kodowania

ANDRZEJKI 2017

ANDRZEJKI


Zgodnie z tradycją w wigilię świętego  Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza a następnie odczytują cień rzucany przez odlew. Często, także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach nabierających w tym dniu szczególnej mocy. Dziewczęta mogą poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy zaś wybranki.

Czytaj więcej: ANDRZEJKI 2017

ŚNIADANIE DAJE MOC

ŚNIADANIE DAJE MOC


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który powinien zapewnić 25 procent potrzebnych kalorii.  Często zapominają o tym i dorośli i dzieci. Wszyscy w pośpiechu pędzą do pracy i do szkoły. Dlatego ważne jest propagowanie zdrowego odżywiania już w szkole. Mając ten fakt na uwadze uczniowie klasy I  przystąpili do akcji „Śniadanie daje moc”. Zadanie polegało na wspólnym przygotowaniu pożywnego drugiego śniadania w szkole przez samych uczniów.

Czytaj więcej: ŚNIADANIE DAJE MOC

Pasowanie Najmłodszych 2017

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, STARSZAKA ORAZ ZERÓWKOWICZA


W poniedziałek, 6 listopada 2017r, najmłodsze dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych naszej szkoły miały swoje święto. Tego właśnie dnia odbyła się ważna dla nich uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka w grupie maluchów, a także na Starszaka oraz Zerówkowicza w grupie starszaków.

Czytaj więcej: Pasowanie Najmłodszych 2017


Dzisiaj jest: Sobota
23 Czerwca 2018
Dzień Ojca
Imieniny obchodzą
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr,
Prosper, Wanda, Zenon, Zenona

Do końca roku zostało 192 dni.
Zodiak: Rak