Wigilia 2018

WIGILIA 2018

Dnia 20 grudnia  2018 roku w Szkole Podstawowej w  Myślicach miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Wigilia, bo o niej tu mowa, należy niewątpliwie do najpiękniejszych chwil w całym roku. W naszej szkole nie mogło być inaczej.

Czytaj więcej: Wigilia 2018

Konkurs

PRZEGLĄD PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

Dnia 7 grudnia 2018 roku w Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Starym Dzierzgoniu odbył się III Rejonowy Przegląd Piosenki Mikołajkowo, Zimowo, Świątecznej, w którym wystąpiło 22 uczestników w dwóch kategoriach.

Czytaj więcej: Konkurs

Ja w Internecie

Zapraszamy dorosłych mieszkańców Gminy Stary Dzierzgoń  na bezpłatne szkolenia cyfrowe w ramach projektu „Ja w internecie.  Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”

Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców jest zwiększenie ich  umiejętności  poruszania  się  w  sieci,  bezpieczeństwa  w  Internecie  i wzmocnienia  pozycji  na  rynku  pracy.  Istotnym  elementem  szkoleń  jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+) czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności biznesowej.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji.

Więcej informacji o szkoleniu:

Urząd Gminy Stary Dzierzgoń – pok. Nr 13

Tel. 55 276 14 81 wew. 38

Do pobrania:

- regulamin rekrutacji

- oświadczenie

- umowa - zgoda

- załącznik 1 do regulaminu

- załącznik 4 do regulaminu

 

 

Mikołajki 2018 w klasie II

MIKOŁAJKI W KLASIE II

 „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało i mroźno na dworze, no i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny św. Mikołaja!

Czytaj więcej: Mikołajki 2018 w klasie II

Dzień Walki z AIDS

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z HIV I AIDS

 Światowy Dzień Walki AIDS to święto obchodzone corocznie od 1988 roku pierwszego dnia grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na problem, jaki stanowi zakażenie wirusem HIV, wzmocnienie ducha solidarności, tolerancji i zrozumienia w stosunku do osób zakażonych HIV i dotkniętych chorobą AIDS. Symbolem tego dnia jest czerwona wstążka, która symbolizuje dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV. Ponieważ jest to bardzo ważna akcja, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS podejmowanych na całym świecie, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły postanowili również włączyć się do akcji.

Czytaj więcej: Dzień Walki z AIDS


Dzisiaj jest: Wtorek
17 Września 2019
Imieniny obchodzą
Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław,
Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna,
Lambert, Lamberta, Narcyz, Teodora

Do końca roku zostało 106 dni.
Zodiak: Panna