Wycieczka klas 1-3

WYCIECZKA KLAS 1-3

Dnia 6  czerwca 2018 roku uczniowie klas I - III wybrali się na "Kociewski Piknik Naturą Malowany" do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie.

Duża przestrzeń i odpowiednio przygotowany teren stworzyły możliwość do wspólnej zabawy i integracji. Uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz wziąć udział w wielu atrakcjach: pograć w minigolfa, pojeździć autami retro i motorkami, poszukać złota w kopalni i poskakać na dmuchanym zamku. Uczestnicy również podążali ścieżką, na której spotkali zwierzęta i ptactwo domowe. Zobaczyli maszyny oraz narzędzia używane do uprawy na przełomie wieków. Po pełnym wrażeń i emocji czasie spędzonym w Zagrodzie Kociewskiej na uczniów czekały kiełbaski z chlebkiem i sokiem.

Czytaj więcej: Wycieczka klas 1-3

Wojewódzki Turniej BRD 2018

WOJEWÓDZKI FINAŁ BRD 2018

W dniu 11 – 12 maja w Garczynie koło Kościerzyny odbył się Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju  uczestniczyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Natalia Herdzik, Zuzanna Gorczyca, Jakub Czerwiec, Kacper Zawadzki. Uczniowie pod bacznym okiem Pani Haliny Sielawy stanęli do rywalizacji z 20   innymi drużynami, mistrzami powiatów z województwa pomorskiego. Turniej był trudny, zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy na torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, potem były testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i rozwiązywanie skrzyżowań. Najtrudniejszą przeszkodą dla naszej drużyny było miasteczko ruchu drogowego, tam uczniowie muszą jeździć jak dorośli kierowcy. Nasi uczniowie zajęli drużynowo IV miejsce pokonując drużyny z innych powiatów. Indywidualnie  również zajęliśmy wysokie miejsca Natalia Herdzik VI , Jakub Czerwiec IX miejsce.   

Za tak wspaniałe osiągnięcie dziękujemy całej wspaniałej czwórce.

C:\Users\Halina\Desktop\Nowy folder (3)\DSC_0296.JPG

Czytaj więcej: Wojewódzki Turniej BRD 2018

warsztaty w Kwidzynie

WARSZTATY W KWIDZYNIE


10 maja 2018r dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klasy I udały się do Kwidzyna do Stowarzyszenia Eko – Inicjatywa. Na miejscu sympatyczne Panie przeprowadziły z dziećmi  warsztaty oraz oprowadziły po okolicy przylegającej do terenu, na którym mieści się siedziba Stowarzyszenia. Na warsztatach dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania filtru do wody, by później móc sprawdzić jego działanie przepuszczając przez niego zabrudzoną wodę. Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w warsztatach, cierpliwie wykonywały poszczególne etapy, o których mówiła prowadząca, a przede wszystkim cieszyły się, że mogą przeprowadzać doświadczenie samodzielnie.

Czytaj więcej: warsztaty w Kwidzynie

Konkurs polonistyczny

KONKURS POLONISTYCZNY W KLASIE II

11 maja 2018 roku uczniowie klasy II wzięli udział w klasowym konkursie „MISTRZA ORTOGRAFII ”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy polonistycznej oraz utrwalenie przyswojonych wiadomości. Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań ortograficznych oraz uzdolnień uczniów.

Mistrzem ortografii a tym samym miejsce:

I zajął Błażej Nienadowski,

II miejsce Igor Zawadzki,

III miejsce Kacper Chudzik.

Wszystkim pozostałym uczestnikom, także bardzo mocno gratuluję!

 

Wychowawca klasy II- Ewa Gorczyca

 

Powiatowy Finał BRD

POWIATOWY FINAŁ BRD 2018

W dniu 26 kwietnia w Czerninie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju  uczestniczyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Natalia Herdzik, Zuzanna Gorczyca, Jakub Czerwiec, Kacper Zawadzki. Uczniowie pod bacznym okiem Pani Haliny Sielawy stanęli do rywalizacji z  innymi drużynami, mistrzami gmin z powiatu sztumskiego. Turniej był trudny, zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy na torze przeszkód ( wyjątkowo trudny) oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, potem były testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i rozwiązywanie skrzyżowań. Nasi uczniowie zajęli drużynowo I miejsce pokonując drużyny z innych gmin. Indywidualnie też zabraliśmy do Naszej Szkoły cztery pierwsze miejsca. Zuzanna Gorczyca zajęła III miejsce, Kacper Zawadzki IV, Natalia Herdzik I , Jakub Czerwiec II.   

Całą czwórkę czeka wojewódzki turniej dwudniowy w Garczynie koło Kościerzyny, tam reprezentować będą nasz powiat sztumski

D:\ZDJECIA SZKOŁA\BRD POWIAT 2018\DSC_0273.JPG

Czytaj więcej: Powiatowy Finał BRD


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec