11 listopada 2017

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów, niepodległości.

W piątek 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia na pamiątkę przypadającej w tym roku 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście, w tym dniu nosili przypięte biało-czerwone kotyliony. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania. 

Czytaj więcej: 11 listopada 2017

Ziołowy Dzbanek

WIZYTA W ZAGRODZIE "ZIOŁOWY DZBANEK"

oczami Izy i Natalii


Dnia 20 października b.r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w miejscowości Sąpy. Po dotarciu na miejsce podzielono nas na grupy. Każdej z grup przydzielono inne zadanie.

Czytaj więcej: Ziołowy Dzbanek

Lekcja Europejska

LEKCJE EUROPEJSKIE

 W dniu 18 października gościliśmy w naszej szkole Pania Małgorzatę, przedstawicielkę Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct z Dzierzgonia . Było to nasze pierwsze spotkanie, ale mamy nadzieję na kolejne. W zajęciach udział wzięły klasy IV, V, VI i VII. Uczniowie rozwiązywali przygotowane krzyżówki, rebusy i quizy dzielnie rywalizując ze soba. Tematem zajęć były symbole UE oraz państwa członkowskie UE. Pani Małgorzata obdarowała wszystkich prezentami, a za szczególne zaangażowanie i wiedzę  można było zdobyć nagrody. 

Czytaj więcej: Lekcja Europejska

Ślubowanie 2017

”W królestwie Szkołolandii” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I i DEN

W dniu 13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Myślicach odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia  połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście-  Wójt Gminy Stary Dzierzgoń- Marek Turlej, przewodnicząca Rady Gminy – Renata Lewandowska, przewodnicząca Rady Rodziców – Ewa Gorczyca. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej.

Czytaj więcej: Ślubowanie 2017

Półfinał Wojewódzki Turnieju Szachowego 2017

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE TURNIEJU SZACHOWEGO 2017


Po wygraniu eliminacji powiatowych, uczniowie naszej szkoły reprezentowali powiat sztumski w Półfinale Wojewódzkim Turnieju Szachowego. Rozgrywki odbyły się 12 października w Prabutach. Spotkały się tu najlepsze drużyny regionu. Drużyna w składzie: Zuzanna Gorczyca, Anastazja Karpiniak, Jakub Janer i Jakub Czerwiec zajęła trzecie miejsce. Zwyciężyła drużyna reprezentująca powiat kwidzyński i to ona będzie reprezentować nasz region na Finale Wojewódzkim. 

Czytaj więcej: Półfinał Wojewódzki Turnieju Szachowego 2017


Dzisiaj jest: Sobota
23 Czerwca 2018
Dzień Ojca
Imieniny obchodzą
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr,
Prosper, Wanda, Zenon, Zenona

Do końca roku zostało 192 dni.
Zodiak: Rak