Dzień babci i dziadka 2018

DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia,

O tym dniu pamięta każda mała wnusia.
My - wasi wnuczkowie - również pamiętamy
I swoim najbliższym życzenia składamy.

21 i 22 stycznia

Te dni – to jedne z najsympatyczniejszych świąt w naszym kalendarzu, pełne nostalgicznego ciepła, niepowtarzalnego uroku, prawdziwej radości zarówno ze strony jubilatów, jak i tych, którzy składają im życzenia.

Czytaj więcej: Dzień babci i dziadka 2018

CYRK SZOK

CYRK SZOK


17 stycznia 2018 do naszej szkoły zawitali artyści cyrkowi z cyrku „Szok”. Od pierwszych minut podbili oni  serca publiczności i wszyscy z zapartym tchem obserwowali występy sympatycznej pary cyrkowców. Godzinny program zawierał m.in. pokaz żonglerki, akrobacje, iluzję oraz pokaz tresury zwierząt, wśród których były gołębie, pudle oraz najprawdziwszy wąż. I to on wzbudził najwięcej emocji, a odważni mogli go nawet dotknąć. Artyści do wspólnych występów zapraszali publiczność, a ochotników do brania udziału w przedstawieniu nie brakowało, zarówno wśród najmłodszych, jak i najstarszych.

Czytaj więcej: CYRK SZOK

Konkurs Ekologiczny 2018

KONKURS EKOLOGICZNY 2018

Dorosły bielik. Fot. Cezary Korkoosz

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny biorą udział w Międzywojewódzkim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Dyrekcję Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie. Tegoroczna edycja odbywa się pt. „Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych”.  Celem tego konkursu jest między innymi zwrócenie uwagi na ważność ptaków szponiastych w środowisku przyrodniczym oraz poszerzenie wiedzy na ich temat. Szkolny etap już za nami. W drugim etapie, który tradycyjnie już odbędzie się w Iławie, będą nas  reprezentować uczniowie klasy VI – Iza Abramczyk, Gabrysia Filip, Bartek Karwowski i Dawid Przewłocki.

Opracowała: Urszula Butkiewicz

WIGILIA 2017

WIGILIA 2017


Wigilijne spotkanie w Gimnazjum Publicznym im. Zygmunta Steinborn w Przezmarku

 

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Myślicach to również jedna wielka rodzina. Dlatego w tym roku spotykaliśmy się wszyscy razem  wraz z zaproszonymi gośćmi oraz ościennymi szkołami  przy wspólnej wigilii 22 grudnia 2017 roku w Gimnazjum Publicznym w Przezmarku. Przed wspólnym wyjazdem w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę.

Czytaj więcej: WIGILIA 2017

Lekcja Kodowania

LEKCJA KODOWANIA


W klasach I i II 14 grudnia 2017 w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej odbyła się godzina kodowania. Celem Godziny Kodowania jest pokazanie ogromnej roli informatyki we współczesnym świecie i zainspirowanie uczniów do nauki podstaw programowania.

Czytaj więcej: Lekcja Kodowania


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Września 2018
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga