Spotkanie przedszkolaków z policjantem

SPOTKANIE Z POLICJĄ W PRZEDSZKOLU


1 października 2018r dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził dzielnicowy z Posterunku Policji w Dzierzgoniu – aspirant sztabowy Adam Grzebyk. Opowiedział on o swoim zawodzie, pokazał dzieciom akcesoria niezbędne w pracy policjanta – dzieci miały możliwość obejrzeć m.in. policyjną odznakę i legitymację, kajdanki, kamizelkę kuloodporną, lizaki, a także z bliska przyjrzeć się umundurowaniu policyjnemu.

Czytaj więcej: Spotkanie przedszkolaków z policjantem

Święto Pieczonego Ziemniaka 2018

SMACZNA TRADYCJA -

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


Jest w naszej szkole bardzo smaczna tradycja - rokrocznie we wrześniu  obchodzimy Dzień Ziemniaka. Kolory i zapachy, które królują wtedy w na korytarzu, aż trudno opisać. Młodsze klasy I - III prezentują swoje stoisko, a na nim wspaniałe jesienne kompozycje oraz mnóstwo dorodnych owoców i warzyw.

Czytaj więcej: Święto Pieczonego Ziemniaka 2018

Powiatowy Turniej Szachowy 2018

POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY 2018


27 września Szkoła Podstawowa w Myślicach była gospodarzem Powiatowego Turnieju Szachowego. W imprezie uczestniczyły zespoły ze szkół w Myślicach, Przezmarku oraz Mikołajek Pomorskich. Były to zawody drużynowe rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci dla uczniów klas 0-6 oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla starszych.

Czytaj więcej: Powiatowy Turniej Szachowy 2018

Wymiana pocztówkowa

WYMIANA POCZTÓWKOWA


No i zaczęliśmy….

Pani Ewa wraz z nami- klasą III zaczęła przygodę „pocztówkową”. Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla nas-dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - w szczególnie wśród naszego młodszego pokolenia, dlatego wspólnie wpadliśmy na pomysł takiej komunikacji z uczniami z terenu całej Polski.

Czytaj więcej: Wymiana pocztówkowa

Sprzątanie Świata 2018

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

C:\Documents and Settings\LB\Pulpit\sprzątanie.jpg

W tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata 2018


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Emanuel, Manuela, Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor, Tworzymir

Do końca roku zostało 281 dni.
Zodiak: Baran