Wycieczka Ocypel

WYCIECZKA OCYPEL


 

W dniach 27.05 – 30.05. 2019r. uczniowie klasy 8 wzięli udział w wycieczce-biwaku. Na wypoczynek wybrano urokliwe miejsce w sercu Borów Tucholskich, miejscowość Ocypel. W ośrodku wypoczynkowym „Jubilat” przyjęto nas bardzo ciepło. Mieszkaliśmy w kilkuosobowych drewnianych domkach. Czas mijał nam na grze w piłkę, w badmintona, spacerach czy jeździe na rowerach.  Wieczorami rozpalaliśmy ogniska lub przygotowywaliśmy grilla, przy których wspólnie spędzaliśmy wieczory. Gwoździem programu był spływ kajakowy po rzece Wdzie.

Czytaj więcej: Wycieczka Ocypel

Spotkanie z Policją w przedszkolu

BEZPIECZNE WAKACJE - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI


5 czerwca, w związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami, przedszkolaki odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, a w zasadzie większość z nich przypomniała sobie, jak bezpiecznie zachowywać się w czasie wakacji. Policjanci ostrzegli przed zagrożeniami, jakie mogą przedszkolaków spotkać w czasie odpoczynku, na co dzieci powinny uważać, a przede wszystkim jak wszelkich zagrożeń unikać i co robić, jeśli znajdą się w sytuacji zagrożenia. Dzieci z uwagą słuchały policjantów oraz czynnie brały udział w spotkaniu zadając pytania lub dzieląc się własnymi doświadczeniami lub spostrzeżeniami.

Czytaj więcej: Spotkanie  z Policją w przedszkolu

Dzień Dziecka 2019

DZIEŃ DZIECKA


Jak co roku „Dzień Dziecka” uczniowie naszej szkoły obchodzili dnia 31 maja 2019 w Starym Dzierzgoniu. Jest to dzień, w którym mogą spotkać się wszystkie dzieci z całej naszej gminy by razem móc spędzić czas przy wspólnych zabawach przygotowanych na ten czas przez włodarzy naszej gminy jak i GCKB w Starym Dzierzgoniu.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2019

Finał Wojewódzki BRD 2019

ROZSTRZYGNIĘTY FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO

XLII TURNIEJU WIEDZY O BRD

W dniach 24-25.05.2019 r. odbył się Finał Wojewódzkiego XLII Turnieju Wiedzy z BRD w Garczynie k. Kościerzyny. W kategorii młodszej udział wzięło 19 drużyn – przedstawicieli powiatów z terenu województwa pomorskiego, w kategorii starszej – 21 najlepszych drużyn.

Czytaj więcej: Finał Wojewódzki BRD 2019

Teatrzyk

PRZYGODY SMOKA OBIBOKA


10 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku. Artyści zaprezentowali przedszkolakom oraz uczniom klas I-VI przedstawienie pt.: „Niezwykłe przygody Smoka Obiboka”.

Czytaj więcej: Teatrzyk 


Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew, Zbyszko

Do końca roku zostało 319 dni.
Zodiak: Wodnik