Dzień pieczonego Ziemniaka

Dzień Pieczonego Ziemniaka

We wtorek 30 września uczniowie naszej szkoły mieli podwójną okazję do świętowania. Tego dnia odbył się piknik pod hasłem Dzień Pieczonego Ziemniaka. Drugą okazją był Dzień Chłopaka przypadający w tym dniu. Dziewczęta nie zapomniały o swoich kolegach i na początku pikniku złożyły im życzenia częstując słodkim upominkiem. Po otwarciu cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami udała się na boisko szkolne. Przed szkołą ustawiono stragan, na którym pojawiły się skarby naszych sadów i ogrodów przyniesione do szkoły przez uczniów Stragan stanowił wspaniałą dekorację naszego święta.

 

Czytaj więcej: Dzień pieczonego Ziemniaka

75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Dnia 26 września 2014 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Był on poprzedzony omówieniem faktów, związanych z wydarzeniami rocznicowymi, na zajęciach historii. W tym dniu w szkole panowała uroczysta atmosfera: uczniowie w galowych strojach, flagi biało – czerwone na budynku szkoły, wszystko to dodawało obchodom powagi.

 

Czytaj więcej: 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Sprzątanie Świata 2014


Już po raz 21 rusza największa ekologiczna akcja ekologiczna   „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014” Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów. „Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Uczniowie naszej  szkoły również aktywnie włączyli się w tą akcję. Sprzątanie rozpoczęliśmy od własnego podwórka, uczniowie klas młodszych zadbali o estetykę naszej posesji. Klasy IV – VI segregując odpady sprzątały Myślice.

Sprzątanie Świata - Polska = razem możemy więcej!

Opracowała: Urszula Butkiewicz

Zdjęcia: Radosław Czob 

 

 


Dzisiaj jest: Niedziela
26 Września 2021
Imieniny obchodzą
Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Zodiak: Waga