Finały BRD 2019

FINAŁ GMINNY I POWIATOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BRD

ZŁOTE DRUŻYNY

26 kwietnia 2019r w Szkole Podstawowej w Myślicach odbył się Gminny Turnieju BRD. Turniej odbył się w dwóch kategoriach: grupa I (dzieci 11 – 12 lat) i grupa II ( dzieci 13 – 16 lat).

Czytaj więcej: Finały BRD 2019

Wycieczka Olsztynek

WYCIECZKA DO OLSZTYNKA


6 maja 2019 uczniowie klas I – V wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do Olsztynka. Jednym z punktów programu było zwiedzanie Skansenu , w którym dzieci poznały obrzędy i zwyczaje oraz sztukę ludową mieszkańców wsi  Warmii i Mazur . W czasie pobytu w Skansenie uczestniczyły w warsztatach malowania na szkle i kaligraficznych. Po skończonych zajęciach zjadły pyszny obiad w karczmie.

Czytaj więcej: Wycieczka Olsztynek

Konkurs Pieśni Religijnych

Konkurs pieśni religijno – papieskich

Bildergebnis für obrazek papież i nutki

25 kwietnia 2019 w Gminnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Starym Dzierzgoniu odbył się Rejonowy Konkurs Pieśni Religijno – Papieskich.

Brało w nich udział  23 uczestników.

W kategorii  wiekowej 7-10 lat Agatka Twardowska zajęła

I miejsce, a w kategorii wiekowej 11-15 lat Maja Tumkiewicz II miejsce.

Gratulujemy dziewczynkom ogromnego osiągnięcia  i życzymy dalszych sukcesów.

 

Ogłoszenie

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY


W dniach 15-17.04.2019 uczniowie klasy ósmej pisali egzamin z trzech przedmiotów. Pierwszy dzień poświęcony był na język polski, a następnie matematykę i język angielski. Wyniki egzaminów poznamy w połowie czerwca, a opinie uczniów jak poszedł egzamin były bardzo podzielone. 

Czytaj więcej: Ogłoszenie

Dzień Wiosny

DZIEŃ WIOSNY


29 marca 2019r. uczniowie SP w Myślicach powitali Pierwszy Dzień Wiosny. Na wstępie,  przez uczniów klasy 8, zostały przybliżone tradycje związane właśnie z tym dniem. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie recytatorskim utworów o wiośnie, natomiast klasy 4-8 mogły się wykazać wiedzą uczestnicząc w konkursach „Słowa o wiośnie” i „Zgadywanki wiosenne”. Po konkursach tradycyjnie spalono Marzannę przygotowaną przez uczniów klasy 7. Na koniec uczniowie skorzystali z poczęstunku czyli kiełbasek z grilla.

Czytaj więcej: Dzień Wiosny


Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew, Zbyszko

Do końca roku zostało 319 dni.
Zodiak: Wodnik