Dzień Ziemie 2018

DZIEŃ ZIEMI 2018


W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w dniu 25 kwietnia naszą szkołę odwiedziła Pani Alina Rodziewicz - Kierownik zespołu ds. dydaktycznychParku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskichz siedzibą w Jerzwałdzie. Wystąpiła z ciekawą prelekcją pt. „Z wizytą w gnieździe bociana” . Wszyscy słuchaliśmy i oglądaliśmy z dużym zainteresowaniem. Następnego dnia aby podkreślić wagę tego święta i odrobinę poprawić klimat  uczniowie klasy VI posadzili na posesji szkolnej 30 świerków.

Czytaj więcej: Dzień Ziemie 2018

Gminny Turniej BRD 2018

GMINNY TURNIEJ BRD 2018 ROZSTRZYGNIĘTY


12 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Myślicach zorganizowaliśmy Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla czterech drużyn. Były to drużyny ze Szkoły Podstawowej z Myślic, Szkoły Podstawowej ze Starego Dzierzgonia i Gimnazjum Publicznego   w Przezmarku.

Turniej składał się z czterech konkurencji: testu wiedzy, gdzie zawodnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań. Test skrzyżowania, który składał się z 10 pytań. Trzecią konkurencją był rowerowy tor przeszkód, który składał się z 12  przeszkód. Następną konkurencją było udzielenie poszkodowanemu pomocy przedmedycznej, za którą można było otrzymać 20 punktów. Podsumowanie wymienionych konkurencji ustaliło wynik drużyn oraz wyniki indywidualne. Nasze drużyny zajęły I i II miejsce. Również zawodnicy  indywidualnie zdobyli wysokie miejsca.

Czytaj więcej: Gminny Turniej BRD 2018

KONKURS PLASTYCZNY KWIECIEŃ 18

KONKURS PLASTYCZNY

Dnia 13.04.2018 w Sztumskim Centrum Kultury został rozstrzygnięty  XXII konkurs plastyczny na temat „ Jak pomagać i ochraniać zwierzynę
w lesie i na polach”. Z naszej szkoły została wytypowana Martyna Skowronek z II klasy.  Uczennica otrzymała wyróżnienie i wspaniałą nagrodę rzeczową. Gratuluję sukcesu i powodzenia w kolejnych konkursach plastycznych.

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY KWIECIEŃ 18

Konkurs matematyczny

KONKURS MATEMATYCZNY


04 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy II wzięli udział w klasowym konkursie „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz utrwalenie przyswojonych wiadomości. Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów.

Mistrzem tabliczki mnożenia w klasie II został Błażej Nienadowski zajmując I miejsce z maksymalną ilością punktów do zdobycia!

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny

Turniej Ppoż 2018

ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

 ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2018”

 Dnia 23 marca 2018r. w Gimnazjum Publicznym im. Zygmunta Steinborn w Przezmarku odbył się  Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.  ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest: popularyzowanie przepisów pożarowych, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa medycznego i ochrony przeciwpożarowej. W turnieju brały udział drużyny ze szkół podstawowych z Myślic i Starego Dzierzgonia oraz Gimnazjum Publicznego im. Zygmunta Steinborn w Przezmarku.  Zmagania rozpoczęły się od rozwiązania testu pisemnego zawierającego 25 pytań, który był przepustką dla pięciu uczniów z każdej kategorii wiekowej do finału ustnego. Uczestnicy finału losowali pytania teoretyczne, na które udzielali odpowiadali za każdą dobrą odpowiedź otrzymywali od 0 do 3 punktów. Wiedza uczestników była tak duża, że do wyłonienia zwycięzców komisja musiała zorganizować dogrywki.

C:\Users\Halina\Desktop\Nowy folder (5)\DSC_0259.JPG

Czytaj więcej: Turniej Ppoż 2018


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec