ANDRZEJKI 2017

ANDRZEJKI


Zgodnie z tradycją w wigilię świętego  Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza a następnie odczytują cień rzucany przez odlew. Często, także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach nabierających w tym dniu szczególnej mocy. Dziewczęta mogą poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy zaś wybranki.

Czytaj więcej: ANDRZEJKI 2017

ŚNIADANIE DAJE MOC

ŚNIADANIE DAJE MOC


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który powinien zapewnić 25 procent potrzebnych kalorii.  Często zapominają o tym i dorośli i dzieci. Wszyscy w pośpiechu pędzą do pracy i do szkoły. Dlatego ważne jest propagowanie zdrowego odżywiania już w szkole. Mając ten fakt na uwadze uczniowie klasy I  przystąpili do akcji „Śniadanie daje moc”. Zadanie polegało na wspólnym przygotowaniu pożywnego drugiego śniadania w szkole przez samych uczniów.

Czytaj więcej: ŚNIADANIE DAJE MOC

Pasowanie Najmłodszych 2017

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, STARSZAKA ORAZ ZERÓWKOWICZA


W poniedziałek, 6 listopada 2017r, najmłodsze dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych naszej szkoły miały swoje święto. Tego właśnie dnia odbyła się ważna dla nich uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka w grupie maluchów, a także na Starszaka oraz Zerówkowicza w grupie starszaków.

Czytaj więcej: Pasowanie Najmłodszych 2017

11 listopada 2017

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów, niepodległości.

W piątek 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia na pamiątkę przypadającej w tym roku 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście, w tym dniu nosili przypięte biało-czerwone kotyliony. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania. 

Czytaj więcej: 11 listopada 2017

Ziołowy Dzbanek

WIZYTA W ZAGRODZIE "ZIOŁOWY DZBANEK"

oczami Izy i Natalii


Dnia 20 października b.r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w miejscowości Sąpy. Po dotarciu na miejsce podzielono nas na grupy. Każdej z grup przydzielono inne zadanie.

Czytaj więcej: Ziołowy Dzbanek


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Września 2018
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga