Zakończenie Roku 2017/18

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18


22 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Myślicach żegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, Pan Dyrektor oraz Wójt P. Marek Turlej. Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie klasa VI zaprezentowała przygotowane wraz z wychowawcą przedstawienie. Szóstoklasiści z przymróżeniem oka pokazali, że nie dla wszystkich uczniów Dzień Zakończenia Roku Szkolnego jest dniem szczęśliwym. Do przedstawienia szóstoklasistów dołączyła nasza szkolna grupa taneczna prezentując wyniki ich całorocznej pracy.

Czytaj więcej: Zakończenie Roku 2017/18

Wyjazd do Buczyńca

WYJAZD DO BUCZYŃCA

W ostatnią środę tego roku szkolnego uczniowie klas IV-VII wybrały się na wycieczkę do Buczyńca. Mimo, że miejscowość leży tak niedaleko od naszej szkoły mało kto miał okazję tam wcześniej być. Niewielu wiedziało, że tak blisko znajduje się unikatowy na skalę światową zabytek techniki.

Czytaj więcej: Wyjazd do Buczyńca

Piknik w Przezmarku

PIKNIK NAD JEZIOREM W PRZEZMARKU


Dnia 13 czerwca 2018 uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Myślicach oraz uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu spotkali się nad jeziorem Mołtawa Wielka w Przezmarku na wspólnym pikniku. Spotkanie to zorganizował  Dyrektor Gimnazjum w Przezmarku – Pan Marek Makowski. Była to forma nagrody, na którą zapracowali sobie uczniowie zbierając w okresie jesiennym karmę dla zwierząt leśnych.

Czytaj więcej: Piknik w Przezmarku

Dzień Dziecka 2018

DZIEŃ DZIECKA 2018


Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca. W naszej szkole dzień ten obchodzony był dnia 30 maja 2018 roku. Wspólnie zebraliśmy się na holu głównym szkoły, skąd razem wyruszyliśmy autobusami do Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu, gdzie zaproszone zostały, także inne dzieci z całej naszej gminy. Na miejscu czekały na nas same atrakcje. Można było korzystać z wielu przygotowanych na ten dzień zabaw, a w trakcie nich posilić się kiełbaską z grilla. Pogoda dopisała więc ku naszemu zdziwieniu z ogromnego węża lała się woda, która pomagała ochłodzić się między kolejnymi etapami zabawy. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni ale bardzo radośni. Dzień był bardzo wyjątkowy! Z pewnością zapamiętamy go jeszcze przez bardzo długi czas. Szkoda też, że kolejny Dzień Dziecka dopiero w przyszłym roku!!

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2018


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Emanuel, Manuela, Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor, Tworzymir

Do końca roku zostało 281 dni.
Zodiak: Baran