Nagroda za zbieranie żołędzi

PIKNIK W PRZEZMARKU 

Relacje Zuzanny Dąbrowskiej i Agaty Karwowskiej z klasy IV

12 czerwca 2019 roku, my – klasa IV Szkoły Podstawowej w Myślicach wyjechaliśmy do Przezmarku na Piknik Myśliwski w nagrodę za zbieranie kasztanów i żołędzi. Była tam również klasa I ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu. Było super! Odbyły się dwa konkursy.

Czytaj więcej: Nagroda za zbieranie żołędzi

Wizyta p. Aliny Rodziewicz

PANI ALINA RODZIEWICZ Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

C:\Documents and Settings\LB\Pulpit\protect-450592_960_720.jpg12 czerwca tradycyjnie już gościliśmy w naszej szkole Panią Alinę Rodziewicz - Kierownika zespołu ds. dydaktycznych Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie.

Tym razem dla uczniów przygotowała gry planszowe, memory oraz puzzle ekologiczne. Zabawę poprzedził krótki pokaz multimedialny. Nauka przez zabawę – to jest to.

Opracowała: Urszula Butkiewicz

Wycieczka Ocypel

WYCIECZKA OCYPEL


 

W dniach 27.05 – 30.05. 2019r. uczniowie klasy 8 wzięli udział w wycieczce-biwaku. Na wypoczynek wybrano urokliwe miejsce w sercu Borów Tucholskich, miejscowość Ocypel. W ośrodku wypoczynkowym „Jubilat” przyjęto nas bardzo ciepło. Mieszkaliśmy w kilkuosobowych drewnianych domkach. Czas mijał nam na grze w piłkę, w badmintona, spacerach czy jeździe na rowerach.  Wieczorami rozpalaliśmy ogniska lub przygotowywaliśmy grilla, przy których wspólnie spędzaliśmy wieczory. Gwoździem programu był spływ kajakowy po rzece Wdzie.

Czytaj więcej: Wycieczka Ocypel

Spotkanie z Policją w przedszkolu

BEZPIECZNE WAKACJE - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI


5 czerwca, w związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami, przedszkolaki odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, a w zasadzie większość z nich przypomniała sobie, jak bezpiecznie zachowywać się w czasie wakacji. Policjanci ostrzegli przed zagrożeniami, jakie mogą przedszkolaków spotkać w czasie odpoczynku, na co dzieci powinny uważać, a przede wszystkim jak wszelkich zagrożeń unikać i co robić, jeśli znajdą się w sytuacji zagrożenia. Dzieci z uwagą słuchały policjantów oraz czynnie brały udział w spotkaniu zadając pytania lub dzieląc się własnymi doświadczeniami lub spostrzeżeniami.

Czytaj więcej: Spotkanie  z Policją w przedszkolu

Dzień Dziecka 2019

DZIEŃ DZIECKA


Jak co roku „Dzień Dziecka” uczniowie naszej szkoły obchodzili dnia 31 maja 2019 w Starym Dzierzgoniu. Jest to dzień, w którym mogą spotkać się wszystkie dzieci z całej naszej gminy by razem móc spędzić czas przy wspólnych zabawach przygotowanych na ten czas przez włodarzy naszej gminy jak i GCKB w Starym Dzierzgoniu.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2019


Dzisiaj jest: Środa
27 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit

Do końca roku zostało 219 dni.
Zodiak: Bliźnięta