Pinokio

PINOKIO

Dnia 22 marca 2017r odwiedził nas ponownie Teatr Profilaktyczny „Magik” z Białegostoku. Tym razem artyści przyjechali z przedstawieniem pt „Pinokio”. Pinokio to interesująca historia niesfornego pajacyka z drewna, który po wielu przygodach postanawia się w końcu zmienić, a nagrodą za to jest przemiana w prawdziwego chłopca. Mimo, iż większość dzieci zna losy drewnianego pajacyka, to wszyscy z zainteresowaniem śledzili jego perypetie. Nie bez znaczenia jest również gra aktorska, ponieważ artyści świetnie odgrywali swoje postacie, a przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Bajka o Pinokiu uczy, że warto być mądrym, odpowiedzialnym i chętnym do nauki, ponieważ tylko posłuszne i dobre dzieci są pociechą dla rodziców.

 

Dzień Kobiet 2017

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Chłopcy z klasy piątej i szóstej zademonstrowali swoje umiejętności aktorskie. W krótkim przedstawieniu opowiedzieli o mężczyźnie i jego marzeniach o kobiecie idealnej. Zadanie stworzenia jej powierzono Mistrzowi Jakubowi. Bogacz, Egoista i Pracoholik wspólnie wybierali pożądane cechy. Efekt ich połączenia był, jak widzieli widzowie, wybuchowy...

Czytaj więcej: Dzień Kobiet 2017

Aquapark Reda

WYJAZD DO AQUAPARKU W REDZIE

Dzień 7 lutego upłynął pod znakiem mokrego i aktywnego wypoczynku – wybraliśmy się bowiem do Aquaparku w Redzie. Wycieczka do aquaparku była świetną zabawą i integracją. Uczniowie klasy III B, IV, V i VI pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji. Największą atrakcją okazały się zjeżdżalnie wodne i akwarium z rekinami. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks i zabawę. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka.

Czytaj więcej: Aquapark Reda

Spotkanie z książką

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W W BIBLIOTECE

2 lutego 2017 roku uczniowie kl. I wraz z wychowawcą Danutą Rygielską wzięli udział w lekcji bibliotecznej „Spotkanie z książką w bibliotece”. Podczas zajęć dokonano również uroczystego pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej trojga pierwszaczków. Cele główne spotkania to: zapoznanie dzieci z biblioteką, propagowanie idei głośnego czytania oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Uczniowie doskonale wiedzieli co to jest biblioteka, jak należy zachowywać się w niej i jak traktujemy wypożyczone książki. Chętnie odpowiadały także na zagadki, udowadniając tym samym, że znają większość popularnych bajek i baśni. Uczestnikom spotkania odczytano wiersz M. Konopnickiej „Stefek Burczymucha”, który następnie omówiono ze słuchaczami. Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki do książek, wypożyczyły również książki, które je zainteresowały. Spotkanie w bibliotece przebiegło w miłej atmosferze, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o bibliotece i ciekawym świecie książek.

 J. Michałko

Zabawa Karnawałowa 2017

ZABAWA KARNAWAŁOWA


Wyczekiwane przez wszystkich ferie poprzedziła w naszej szkole zabawa karnawałowa, zwana popularnie „choinką”, która odbyła się w piątek 13 lutego. Młodsi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i na holu mogliśmy podziwiać postacie z różnych baśni i bajek, ponadto dzieci (zarówno te młodsze, jak i starsze) chętnie odmieniały swój wizerunek korzystając z możliwości pomalowania sobie twarzy. I tak na twarzach królowały m. in. Spiderman, Batman, motyle oraz motywy kwiatowe - dzieci więc wyróżniały się nie tylko nietypowym strojem, ale także i makijażem.

Czytaj więcej: Zabawa Karnawałowa 2017


Dzisiaj jest: Wtorek
20 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław, Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz, Ruprecht, Wasyl,
Wincenty

Do końca roku zostało 287 dni.
Zodiak: Ryba