Eliminacje Powiatowe OTWP

ELIMINACJE POWIATOWE OTWP ROZSTRZYGNIĘTE

W dniu 05 kwietnia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie odbyły się eliminacje powiatowe XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W eliminacjach powiatowych konkursu uczestniczyło 33 uczniów podzielonych na trzy grupy wiekowe (I gr. szkoły podstawowe, II gr. gimnazja, III gr. szkoły ponadgimnazjalne). Turniej składał się  z testu pisemnego oraz finału ustnego połączonego z częścią praktyczną  z zakresu znajomości sprzętu strażackiego

http://www.psp-sztum.pl/wordpress/wp-content/uploads/2017/04/IMG_20170405_124500.jpg

Czytaj więcej: Eliminacje Powiatowe OTWP

Konkurs Pożarniczy 2017

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ ETAP GMINNY


Dnia 21 marca 2017r. w Gimnazjum Publicznym im. Zygmunta Steinborn   w Przezmarku odbył się etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.  ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest: popularyzowanie przepisów pożarowych, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa medycznego i ochrony przeciwpożarowej.W turnieju brały udział drużyny ze szkół podstawowych z Myślic i Starego Dzierzgonia oraz Gimnazjum Publicznego im. Zygmunta Steinborn w Przezmarku.

Czytaj więcej: Konkurs Pożarniczy 2017

Konkurs Ekologiczny 2017

KONKURS EKOLOGICZNY

30 marca 2017 r. w gościnnych progach Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Iławie odbył się II etap XXII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej. Tegoroczne hasło przewodnie tych zmagań to „Aleje drzew i ich mieszkańcy”.

Czytaj więcej: Konkurs Ekologiczny 2017

WIOSNA2017

POWITANIE WIOSNY

23 marca uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Myślicach spotkali się, aby pożegnać zimę, a przywitać długo oczekiwaną wiosnę. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy  I, II, III a oraz III b. Dzieci z zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały przygotowane piosenki.

Czytaj więcej: WIOSNA2017

Pinokio

PINOKIO

Dnia 22 marca 2017r odwiedził nas ponownie Teatr Profilaktyczny „Magik” z Białegostoku. Tym razem artyści przyjechali z przedstawieniem pt „Pinokio”. Pinokio to interesująca historia niesfornego pajacyka z drewna, który po wielu przygodach postanawia się w końcu zmienić, a nagrodą za to jest przemiana w prawdziwego chłopca. Mimo, iż większość dzieci zna losy drewnianego pajacyka, to wszyscy z zainteresowaniem śledzili jego perypetie. Nie bez znaczenia jest również gra aktorska, ponieważ artyści świetnie odgrywali swoje postacie, a przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Bajka o Pinokiu uczy, że warto być mądrym, odpowiedzialnym i chętnym do nauki, ponieważ tylko posłuszne i dobre dzieci są pociechą dla rodziców.

 


Dzisiaj jest: Sobota
21 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Daniel, Paulina,
Prakseda, Prokop, Stojsław, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 164 dni.
Zodiak: Rak