Pomorski dzielnicowy

POMORSKI DZIELNICOWY OCZAMI DZIECKA

Uczniowie klasy III „A” i III „B” wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem

POMORSKI DZIELNICOWY OCZAMI DZIECKA”

Celem konkursu było:

  1. Zapoznanie dzieci z sylwetką dzielnicowego i specyfiką jego służby.

  2. Poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych

  3. Wzrost zaufania społecznego i budowanie świadomości w młodym człowieku w zakresie budowania lokalnej odpowiedzialności za wspólne bezpieczeństwo.

  4. Dążenie do wychowania młodego pokolenia wolnego od zagrożeń i umiejącego się im przeciwstawić.

  5. Promowanie wizerunku przyjaznego, służącego pomocą dziecku dzielnicowego, powodując zmianę stereotypu uznającego dzielnicowego jako groźnego policjanta.

Dzieci wykonały ciekawe i bardzo pomysłowe prace, których wykonanie przyniosło im wiele radości.

Czytaj więcej: Pomorski dzielnicowy

Półfinał Wojewódzki Turnieju Szachowego

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU SZACHOWEGO 2016

Po wygraniu eliminacji powiatowych, uczniowie naszej szkoły reprezentowali powiat sztumski w Półfinale Wojewódzkim Turnieju Szachowego. Rozgrywki odbyły się 19 października w Prabutach. Spotkały się tu najlepsze drużyny z powiatów: sztumskiego, malborskiego oraz kwidzyńskiego. Drużyna w składzie: Zuzanna Gorczyca, Anastazja Karpiniak, Jakub Janer, Bartosz Karwowski oraz Dawid Przewłocki wywalczyła drugie miejsce. Zwyciężyła drużyna reprezentująca powiat kwidzyński i to ona będzie reprezentować region na Finale Wojewódzkim.

Czytaj więcej: Półfinał Wojewódzki Turnieju Szachowego

DEN I PASOWANIE

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW


Dzień 13 października 2016 r. był w naszej szkole niezwykle odświętny, radosny i wyjątkowy. Odbyła się bowiem niecodzienna, bo podwójna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona ze ślubowaniem i pasowaniem pierwszoklasistów.

Czytaj więcej: DEN I PASOWANIE

wybory 2016

WYBORY 2016/17


7 października odbyły się wybory do Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego. Święto demokracji w naszej szkole poprzedziła kampania wyborcza, w której kandydaci mogli przedstawić swój program wyborczy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele.

Czytaj więcej: wybory 2016

Spektakl teatralny pt. „Uratujmy Krainę Baśni”

"URATUJMY KRAINĘ BAŚNI"

Dnia 06.10.2016 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu "Uratujmy krainę baśni". Obejrzeliśmy piękną opowieść o wartości baśni i bajek. Aktorzy opowiedzieli dzieciom zabawne, a jednocześnie ciekawe i pouczające historie. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Jacusia i Telewizorka , którzy nakłaniali wszystkich do grania na komputerze oraz oglądania telewizji – twierdząc, że to o wiele lepsze od czytania książek. Jednak nasze dzieci przekonały Jacka, że książki i bajki są prawdziwym bogactwem. Pomogły również uratować Wielką Księgę Baśni i zobowiązały się do codziennego czytania.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny pt. „Uratujmy Krainę Baśni”


Dzisiaj jest: Sobota
21 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.
Zodiak: Byk